Lightbox2 (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Previous
pt: Anterior

en: Image !current of !total
pt: Imagem !current de !total

en: Next
pt: Seguinte

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Disabled
pt: Desativado

en: Overview
pt: Vista global

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Display
pt: Mostrar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Contact
pt: Contacto

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General
pt: Geral

en: Close
pt: Fechar

en: Hidden
pt: Oculto

en: Allowed HTML tags
pt: Etiquetas de HTML permitidas

en: Caption
pt: Legenda

en: <None>
pt: -Nenhum-

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Provide custom text or link.
pt: Fornecer texto ou ligação personalizada.

en: Image style
pt: Estilo da imagem
