Lightbox2 (7.x-2.10) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Previous
hi: पिछला

en: Image !current of !total
hi: चित्र !total मे से !current

en: Next
hi: अगला

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Contact
hi: संपर्क

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: General
hi: सामान्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: Caption
hi: शीर्षक

en: <None>
hi: <कोई नहीं>

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Image style
hi: छवि शैली
