Lightbox2 (7.x-2.11) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Previous
is: Fyrri

en: Image !current of !total
is: Mynd !current af !total

en: Next
is: Næsta

en: Pages
is: Síður

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Overview
is: Yfirlit

en: Login
is: Innskráning

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Display
is: Sýna

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Contact
is: Tengiliður

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: General
is: Almennt

en: Close
is: Loka

en: Hidden
is: Falið

en: Allowed HTML tags
is: Leyfileg HTML tög

en: press !x to close
is: smellið á !x til að loka

en: Previous keys
is: Fyrri lyklar

en: HTML Content
is: HTML innihald

en: Automatic image handling
is: Sjálfvirk meðhöndlun mynda

en: Previous Image
is: Fyrri mynd

en: Next Image
is: Næsta mynd
