Lightbox2 (7.x-2.11) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Previous
ro: Anterior

en: Image !current of !total
ro: Imaginea !current din !total

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
ro: Permite utilizatorului să configureze setările lightbox2

en: Lightbox filter
ro: Filtru Lightbox

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Close
ro: Închideți

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Default height
ro: Înălțimea implicită

en: Default width
ro: Lăţimea implicită

en: Allowed HTML tags
ro: Taguri HTML permise

en: Features
ro: Caracteristici

en: Caption
ro: Legendă

en: Font color
ro: Culoare font

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături tastatură

en: Usage
ro: Utilizare

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Text settings
ro: Setări text

en: Provide custom text or link.
ro: Furnizează texte sau legături personalizate.

en: Image style
ro: Stil imagine
