Lightbox2 (7.x-2.2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Previous
fa: قبلی

en: Image !current of !total
fa: عکس !current از جملۀ !total

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Display
fa: نمایش

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Contact
fa: تماس

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: General
fa: عمومی

en: Close
fa: بستن

en: Hidden
fa: پنهان

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: Caption
fa: عنوان

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Provide custom text or link.
fa: ارائه متن یا واصلی سفارشی.

en: Image style
fa: سبک تصویر
