Lightbox2 (7.x-2.3) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: Allowed HTML tags
bn: অনুমোদিত HTML ট্যাগসমূহ
