Lightbox2 (7.x-2.3) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Image !current of !total
id: Gambar ke !current dari !total

en: Next
id: Selanjutnya

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Login
id: Masuk

en: Filename
id: Nama berkas

en: Display
id: Tampilan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Contact
id: Kontak

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: Close
id: Tutup

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Allowed HTML tags
id: Tag HTML yang dibolehkan

en: Features
id: Fitur

en: Caption
id: Keterangan

en: Usage
id: Penggunaan

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Text settings
id: Pengaturan teks

en: Provide custom text or link.
id: Berikan teks atau tautan khusus.

en: Image style
id: Gaya gambar
