Lightbox2 (7.x-2.8) - en to sl translation catalogue (20 entries)

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Previous
sl: Predhodna

en: Image !current of !total
sl: Slika !current od !total

en: Next
sl: Naslednja

en: Pages
sl: Strani

en: Save configuration
sl: Shrani nastavitve

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Overview
sl: Pregled

en: Login
sl: Prijava

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Display
sl: Prikaz

en: Contact
sl: Kontakt

en: Header
sl: Glava

en: Footer
sl: Noga

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: General
sl: Splošno

en: Close
sl: Zapri

en: Hidden
sl: Skrito

en: Allowed HTML tags
sl: Dovoljeni HTML gradniki
