Lightbox2 Swipe Gestures Support (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Installed
de: Installiert

en: jquery.event.move requires jQuery 1.7 or greater. Configure <a href="@jquery_update">jQuery Update</a>.
de: jquery.event.move erfordert jQuery 1.7 oder höher. Konfigurieren Sie <a href="@jquery_update">jQuery Update</a>.

en: jquery.event.move requires jQuery UI 1.8 or greater.
de: jquery.event.move erfordert jQuery UI 1.8 oder höher.
