Lightgallery (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Download
it: Scarica

en: None
it: Nessuno

en: Not found
it: Non trovato

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Scale
it: Scala

en: Loop
it: Iterazione

en: Counter
it: Contatore

en: Position
it: Posizione

en: Controls
it: Controlli

en: Transition
it: Transizione

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Installed
it: Installato

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Pager
it: Paginazione

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Pause
it: Pausa

en: Gallery ID
it: ID Gallery

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Content image style
it: Stile immagine contenuto

en: Content image style: @style
it: Stile immagine contenuto: @style

en: Content image style: Original image
it: Stile immagine contenuto: immagine originale
