Lightning (7.x-1.0-beta8) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Featured
fa: ویژه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
