Lightning Features (7.x-1.0-beta11) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Content
cy: Cynnwys

en: Tags
cy: Tagiau

en: Links
cy: Dolenni

en: Image
cy: Delwedd

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Text
cy: Testun

en: Custom
cy: Addasu

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
cy: Creu ffurlen neu holidaur newydd sy'n gyrraedadwy i ddefnyddwyr. Mae canlyniadau ac ystadegau cyflwyniadau yn cael eu cofnodi ac yn gyraeddadwy i ddefnyddwyr breintiedig.

en: Information
cy: Gwybodaeth
