Lightning Features (7.x-1.0-beta17) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Article
da: Artikel

en: Image
da: Billede

en: Add
da: Tilføj

en: Text
da: Tekst

en: Custom
da: Tilpasset

en: Address
da: Adresse

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: Featured
da: Anbefalet

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.
