Lightning Features (7.x-1.0-beta17) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Article
fa: مقاله

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Links
fa: واصلیها

en: Image
fa: تصویر

en: Add
fa: افزودن

en: Text
fa: متن

en: Custom
fa: سفارشی

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Information
fa: اطلاعات

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.
