Lightning Features (7.x-1.0-beta19) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Article
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Links
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Add
ja: 追加

en: Text
ja: テキスト

en: Custom
ja: カスタム

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Address
ja: 住所

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ja: ユーザーがアクセス可能なフォームやアンケートを作成します。送信内容や統計は記録され、特定のユーザーがそれを閲覧できます。

en: Information
ja: 情報

en: Featured
ja: 主な

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Identifiers
ja: 識別名

en: Media browser
ja: メディアブラウザー

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。

en: Upload an image to go with this article.
ja: この記事に関連する画像をアップロードします。

en: Lightning
ja: ライトニング
