Lightning Features (7.x-1.0-beta8) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Image
nl: Afbeelding

en: Add
nl: Toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Custom
nl: Aangepast

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Address
nl: Adres

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: Collection
nl: Collectie

en: Information
nl: Informatie

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: Media browser
nl: Mediabrowser

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: The street address of the location you wish to map. This widget will contact Google and try to do its best to create a map!
nl: Het adres van de locatie die u in kaart wilt brengen. Deze widget zal met behulp van Google een kaart proberen te maken!
