Lightning Features (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Links
fi: Linkit

en: Image
fi: Kuva

en: Add
fi: Lisää

en: Text
fi: Teksti

en: Custom
fi: Oma

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Address
fi: Osoite

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Information
fi: Tietoa

en: Featured
fi: Esitelty

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.
