Lightning Features (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Image
hu: Kép

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Text
hu: Szöveg

en: Custom
hu: Egyéni

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Address
hu: Cím

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Webform
hu: Űrlap

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Information
hu: Információ

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Media browser
hu: Médiaböngésző

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Alternate
hu: Alternatív

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.
