Lightning Features (7.x-1.0-beta4) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Links
sv: Länkar

en: Image
sv: Bild

en: Add
sv: Lägg till

en: Custom
sv: Anpassad

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Address
sv: Adress

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sv: Skapa ett formulär eller en enkät som är tillgänglig för användarna. Inskickade resultat och statistik sparas och kan kommas åt av användare med rätt behörighet.

en: Collection
sv: Samling

en: Featured
sv: Framhävd

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.
