Light Shop (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (86 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Update
uk: Оновити

en: Node
uk: Матеріал

en: Qty
uk: К-ть

en: Price
uk: Ціна

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Mail settings
uk: Налаштування пошти

en: Orders
uk: Замовлення

en: The e-mail address you specified is not valid.
uk: Зазначена вами адреса електронної пошти неправильна.

en: Checkout page
uk: Сторінка оформлення замовлення

en: Yes, clear
uk: Так, очистити

en: Contact e-mail
uk: Контактна електронна адреса

en: Send order
uk: Надіслати замовлення

en: Manage orders
uk: Керувати замовленнями

en: E-mail address to which the order will be sent.
uk: Адреса електронної пошти, куди будуть надсилатися замовлення.

en: Content types for Light Shop
uk: Типи матеріалів для Light Shop

en: Display editable field with the quantity of selected items.
uk: Показувати доступні для редагування поля з кількістю обраних товарів.

en: Display price data for basket items.
uk: Показувати ціну для товарів у кошику.

en: Fields setting
uk: Налаштування полів

en: Select a price field
uk: Оберіть поле ціни

en: The field(integer or float types) whose value will be the price of the product. Option is disabled if no fields selected.
uk: Поле (ціле або з рухомою комою), значення якого буде ціною товару. Якщо жодного поля не обрано, опція буде вимкнена.

en: Suffix for price (currency)
uk: Суфікс для ціни (валюта)

en: Suffix to be added to the value of the price. Eg: $, rub, euro
uk: Суфікс, що буде додаватися до значення ціни. Приклади: $, UAH, euro

en: Email notification settings for user
uk: Налаштування електронних сповіщень для користувача

en: Send order data on user mail.
uk: Надсилати дані замовлення на електронну адресу користувача.

en: Email notification settings for site
uk: Налаштування електронних сповіщень для менеджера сайту

en: These fields, which will be sent to the email address of the site
uk: Ці поля будуть надіслані на електронну адресу менеджера сайту.

en: These fields, which will be sent to the email address of the user
uk: Ці поля будуть надіслані на електронну адресу користувача.

en: The form is invalid. Your basket is currently empty.
uk: Форма вже недійсна. Кошик наразі порожній.

en: Do you really want to delete all items from the basket?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити з кошика всі товари?

en: Yor basket is empty
uk: Кошик порожній

en: Currently in your basket there is nothing
uk: У кошику наразі нічого немає

en: Clear basket
uk: Очистити кошик

en: Data about "%title" has been updated
uk: Дані про "%title" були оновлені

en: This operation is irreversible
uk: Ця операція незворотня

en: Your basket has been cleared
uk: Кошик був очищений

en: @name's Order History
uk: @name: Історія замовлень

en: You have not created any orders.
uk: Ще не виконано жодного замовлення.

en: Use basket
uk: Використання кошика

en: Permission to use basket
uk: Дозвіл використовувати кошик

en: View and edit all orders
uk: Перегляд та редагування всіх замовлень

en: Add to basket
uk: Додати у кошик

en: In basket
uk: В кошику

en: Temporarily not available for sale
uk: Тимчасово недоступно для продажу

en: "@title" is already in your basket
uk: Това "@title" вже у кошику

en: Sorry, but this product currently unavailable for ordering
uk: Перепрошуємо, але цей товар наразі недоступний для покупки

en: '@title' added in your basket
uk: Товар '@title' доданий у кошик

en: Add to basket button
uk: Кнопка "Додати у кошик"

en: Button for adding node in basket
uk: Кнопка додавання матеріалу в кошик

en: Order mail
uk: Електронна адреса замовлення

en: Light Shop order contact mail
uk: Light Shop: контактна адреса замовлення

en: Order items
uk: Вміст кошика

en: Light Shop order items list
uk: Light Shop: перелік вмісту замовлення

en: Light Shop order contact e-mail
uk: Light Shop: контактна адреса замовлення

en: Error saving order
uk: Помилка запису замовлення

en: Order #@order_id. From @order_date
uk: Замовлення #@order_id. Від @order_date

en: Order contact mail:
uk: Контактна адреса замовлення:

en: Light Shop: Basket Content
uk: Light Shop: Вміст кошика

en: Your Basket
uk: Ваш кошик

en: Your order has been successfully created and sent to our managers for further processing.
uk: Ваше замовлення успішно прийняте і надіслане нашим менеджерам для подальшої обробки.

en: Sorry, there was a small technical problem. Currently, your order can not be accepted.
uk: Перепрошуємо, у нас невеликі технічні проблеми. Зараз ми не можемо прийняти ваше замовлення.

en: Light Shop Order
uk: Замовлення Light Shop

en: This is an order node type from Light Shop module.
uk: Це тип матеріалу Замовлення від модуля Light Shop.

en: Incorrect form
uk: Неправильна форма

en: Details of your order from "@site".
uk: Подробиці вашого замовлення на сайті "@site".

en: The module adds functionality baskets nodes then send the order for the selected by e-mail.
uk: Цей модуль додає матеріали з функціоналом кошика і потім надсилає замовлення на обрані позиції на електронну пошту.

en: Ajaxify Light Shop module for Drupal. Provides the ability to add nodes from the site in a basket and then sending order on e-mail.
uk: Модуль Light Shop на Ajax для Drupal. Забезпечує можливість додавати матеріали сайту у кошик і потім надсилати замовлення на електронну адресу.

en: Your basket is empty
uk: Кошик порожній

en: Items in basket:
uk: Товарів у кошику:

en: Go to basket page
uk: Перейти на сторінку кошика

en: Del.
uk: Видал.

en: Order total sum
uk: Загальна сума замовлення

en: New order from the site "@site"
uk: Нове замовлення з сайту "@site"

en: You or someone entered your email address in a feedback, the order was made on the site "@site".
uk: Вами або кимось іншим була вказана ця адреса електронної пошти в якості зворотнього зв'язку при оформлення замовлення на сайті "@site".

en: Link to the order page: @link
uk: Посилання на сторінку замовлення: @link

en: Order items:
    
    @order_items
uk: Вміст замовлення:
    
    @order_items

en: Order total sum: @total_sum
uk: Загальна сума замовлення: @total_sum

en: qty: @qty
uk: к-ть: @qty

en: price: @price
uk: ціна: @price

en: Basket button
uk: Кнопка кошика

en: Display add to basket button form (Light Shop).
uk: Показати кнопку форми "Додати у кошик" (Light Shop).
