Light Shop (7.x-1.8) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: E-mail
de: E-Mail

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Display settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Update
de: Aktualisieren

en: Qty
de: Anzahl

en: Price
de: Preis

en: Table view
de: Tabellenansicht

en: List view
de: Liste

en: Checkout
de: Zur Kasse

en: Default view
de: Standardansicht

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Orders
de: Bestellungen

en: Order ID
de: Bestellnummer

en: Notification settings
de: Benachrichtigungseinstellungen

en: The order ID.
de: ID der Bestellung.

en: The e-mail address you specified is not valid.
de: Die angegebene E-Mail-Adresse ist ungültig.

en: Manage orders
de: Bestellungen verwalten

en: @name's Order History
de: @name's Bestellhistorie

en: Order items
de: Bestellartikel

en: Order total sum
de: Gesamtbetrag der Bestellung

en: Order total sum: @total_sum
de: Gesamtbetrag der Bestellung: @total_sum
