LimeSurvey Sync (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Date
bn: তারিখ

en: none
bn: একটিও নয়

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: IP address
bn: IP ঠিকানা

en: @type %title has been updated.
bn: %title (@type) হালনাগাদ করা হয়েছে।

en: %type_name: Create new content
bn: %type_name: নতুন কন্টেন্ট তৈরি করুন

en: %type_name: Edit own content
bn: %type_name: নিজের বিষয়বস্তু সম্পাদনা
