LimeSurvey Sync (7.x-1.2) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: enable
fi: ota käyttöön

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: none
fi: ei yhtään

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Section
fi: Osio

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Options
fi: Valinnat

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Comment
fi: Kommentti

en: Filter
fi: Suodatus

en: Warning
fi: Varoitus

en: Disclaimer
fi: Vastuuvapausilmoitus

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: download
fi: lataa

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: fields
fi: kentät

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Successful
fi: Onnistunut

en: Notice
fi: Huomio

en: Not available
fi: Ei tarjolla

en: Completed
fi: Valmis

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Apply
fi: Käytä

en: Form
fi: Kaavake

en: Available
fi: Saatavilla

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: empty
fi: tyhjä

en: and
fi: ja

en: Synchronize
fi: Synkronoi

en: translate
fi: käännä

en: IP address
fi: IP osoite

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: @type %title has been created.
fi: @type %title on lisätty.

en: @type %title has been updated.
fi: @type %title on päivitetty.

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Node revision
fi: Solmun revisio

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Array
fi: Jono

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
fi: Sisällön tyypin nimi järjestelmää varten. Tätä tekstiä käytetään tämän tyyppisen sisällön <em>Luo sisältöä</em> -sivun osoitteessa. Nimen voi sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja. Alaviivat muunnetaan väliviivoiksi, kun osoite muodostetaan. Nimi ei saa olla jo käytössä.

en: The machine-readable name %type is already taken.
fi: Järjestelmää varten tarkoitettu nimi %type on jo käytössä.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
fi: Järjestelmää varten tarkoitettu nimi ei kelpaa. Anna jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Test result
fi: Testin tulos

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: Failure
fi: Epäonnistuminen

en: Filter results
fi: Suodata tuloksia

en: %type_name: Create new content
fi: %type_name: Luo uutta sisältöä

en: %type_name: Edit own content
fi: %type_name: Muokkaa omaa sisältöä

en: %type_name: Edit any content
fi: %type_name: Muokkaa mitä tahansa sisältöä

en: %type_name: Delete own content
fi: %type_name: Poista omaa sisältöä

en: %type_name: Delete any content
fi: %type_name: Poista mitä tahansa sisältöä

en: Master
fi: Isäntä

en: Date submitted
fi: Syöttöpäivämäärä

en: Last page
fi: Viimeinen sivu
