LimeSurvey Sync (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (81 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: enable
ro: activare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: none
ro: nimic

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Summary
ro: Sumar

en: Node type
ro: Tip nod

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Statistics
ro: Statistici

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Options
ro: Opţiuni

en: Node
ro: Nod

en: Answer
ro: Răspuns

en: All
ro: Toate

en: Never
ro: Niciodată

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Warning
ro: Avertizare

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Desc
ro: Descendent

en: Start date
ro: Data de început

en: Other
ro: Altele

en: Anonymous
ro: Anonim

en: fields
ro: câmpuri

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: create
ro: creare

en: Token
ro: Simbol

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Successful
ro: A avut succes

en: Notice
ro: Notificare

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Completed
ro: Finalizată

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: Form
ro: Formular

en: Available
ro: Disponibil

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: empty
ro: gol

en: Offset
ro: Decalaj

en: and
ro: şi

en: Synchronize
ro: Sincronizează

en: IP address
ro: Adresă IP

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Array
ro: Șir

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
ro: Numele tipului de conţinut. Acest text va fi folosit pentru a a construi URL-ul paginii <em>crează conţinut</em> pentru acest tip de conţinut. Acest nume poate să conţină doar litere mici, numere şi liniuţe de subliniere (underscores). Liniuţele de subliniere (underscores) vor fi înlocuite cu cratime (semnul "minus") atunci când este construit URL-ul paginii <em>crează conţinut</em>. Acest nume trebuie să fie unic.

en: The machine-readable name %type is already taken.
ro: Numele %name este folosit deja.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
ro: Nume lizibil de computer incorect. Introduceţi alt nume decât %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Test result
ro: Rezultatul testului

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Editing
ro: Editare

en: %type_name: Create new content
ro: %type_name: Creați conținut nou

en: %type_name: Edit own content
ro: %type_name: Editați propriul conținut

en: %type_name: Edit any content
ro: %type_name: Editați orice conținut

en: %type_name: Delete own content
ro: %type_name: Ștergeți propriul conținut

en: %type_name: Delete any content
ro: %type_name: Ștergeți orice conținut

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Date started
ro: Data începerii
