LimeSurvey Sync (7.x-1.3) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Title
is: Titill

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: enable
is: virkja

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: none
is: engin

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Summary
is: Samantekt

en: Node type
is: Efnistegund

en: 1 hour
is: 1 klst

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Options
is: Möguleikar

en: Node
is: Nóða

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Never
is: Aldrei

en: Comment
is: Ummæli

en: Filter
is: Sía

en: Warning
is: Viðvörun

en: Start date
is: Hefst þann:

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: fields
is: svæði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Notice
is: Tilkynning

en: Completed
is: Lokið

en: Questions
is: Spurningar

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: empty
is: tómt

en: and
is: og

en: IP address
is: IP vistfang

en: @type %title has been updated.
is: @type %title hefur verið uppfærð.

en: Yes/No
is: Já/Nei

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Last page
is: Síðasta síða
