LimeSurvey Sync (7.x-1.7) - en to ca translation catalogue (103 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: enable
ca: habilita

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Description
ca: Descripció

en: more
ca: més

en: Yes
ca: Sí

en: view
ca: mostra

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: none
ca: cap

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Summary
ca: Resum

en: Section
ca: Secció

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Options
ca: Opcions

en: Activated
ca: Activat

en: Answer
ca: Resposta

en: All
ca: Tot

en: Never
ca: Mai

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Comment
ca: Comentari

en: Filter
ca: Filtra

en: Warning
ca: Avís

en: Disclaimer
ca: Descàrrec

en: 1 day
ca: 1 dia

en: download
ca: descarrega

en: Other
ca: Altres

en: Anonymous
ca: Anònim

en: fields
ca: camps

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Gender
ca: Gènere

en: Male
ca: Mascle

en: Female
ca: Femella

en: create
ca: crea

en: install
ca: instal·la

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Successful
ca: Correctament

en: Notice
ca: Notificació

en: Not available
ca: No disponible

en: Completed
ca: Completat

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Questions
ca: Preguntes

en: Apply
ca: Aplica

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: Form
ca: Formulari

en: Available
ca: Disponible

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: empty
ca: buit

en: Offset
ca: Desplaçament

en: and
ca: i

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Answers
ca: Respostes

en: Responses
ca: Respostes

en: translate
ca: tradueix

en: IP address
ca: Adreça IP

en: @type %title has been created.
ca: S'ha creat @type %title.

en: @type %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %title.

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Node revision
ca: Revisió de node

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Array
ca: Matriu

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ca: El tipus de base de dades on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
ca: El nom comprensible per la màquina d'un tipus de contingut. És el text que s'utilitzarà per construir l'URL de la pàgina <em>Creeu contingut</em> per aquest tipus de contingut. Només pot tenir lletres minúscules, xifres i guions baixos. Els guions baixos seran convertits en guions normals quan es construeixi l'URL de la pàgina <em>Creeu contingut</em>. El nom ha de ser únic.

en: The machine-readable name %type is already taken.
ca: El nom llegible-per-la-màquina %name ja està utilitzat.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
ca: El nom llegible-per-la-maquina no és vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ca: El fitxer %file no està protegit contra modificacions i suposa un risc de seguretat. Heu de canviar els permisos d'escriptura del fitxer perquè no se'n permeti la seva sobre escriptura.

en: Database is encoded in UTF-8
ca: La base de dades està codificada en UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
ca: El Drupal no ha pogut determinar la codificació de la base de dades i s'ha establert a UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ca: S'ha inicialitzat el PostgreSQL.

en: Test result
ca: Resultat de la prova

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: Al vostre fitxer %settings_file heu configurat que el @drupal utilitzi un servidor de %driver, tanmateix la vostra instal·lació PHP no suporta actualment aquest tipus de base de dades.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
ca: El Drupal no s'ha pogut instal·lar correctament a la base de dades existent. Reviseu qualsevol error.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Editing
ca: Editant

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ca: La vostra configuració del PHP només suporta un sol tipus de base de dades, de manera que s'ha seleccionat automàticament.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
ca: La versió del PHP que esteu utilitzant té problemes coneguts amb PostreSQL. Heu d'actualitzar el PHP a la versió 5.2.11, 5.3.1 o superior.

en: Filter results
ca: Filtra els resultats

en: %type_name: Create new content
ca: %type_name: Crea nou contingut

en: %type_name: Edit own content
ca: %type_name: Edita el contingut propi

en: %type_name: Edit any content
ca: %type_name: Edita qualsevol contingut

en: %type_name: Delete own content
ca: %type_name: Suprimeix el contingut propi

en: %type_name: Delete any content
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol contingut

en: @driver_name settings
ca: Paràmetres del @driver_name

en: Database file
ca: Fitxer de base de dades

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
ca: El paràmetre %setting actualment està establert a '%current_value', però necessita ser '%needed_value'. Canvieu això executant la següent sentència: !query

en: Master
ca: Mestre

en: Date submitted
ca: Data d'enviament

en: Last page
ca: Última pàgina
