LimeSurvey Sync (7.x-1.8) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: enable
mr: समर्थ

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: none
mr: काहीच नाही

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Options
mr: विकल्प

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: @type %title has been updated.
mr: @type %title संग्रहीत केले

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
mr: जिथे तुमच्या @drupal ची माहिती साठवली जाईल त्या डेटाबेसचा प्रकार.

en: The machine-readable name %type is already taken.
mr: मशीनला वाचता येणारे %type नाव आधीच घेतले आहे
