LimeSurvey Sync (7.x-1.8) - en to no translation catalogue (99 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Reset to defaults
no: Tilbakestill til standard

en: enable
no: aktiver

en: Author
no: Forfatter

en: Description
no: Beskrivelse

en: more
no: mer

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: view
no: vis

en: Advanced options
no: Avanserte valgmuligheter

en: Edit
no: Rediger

en: Date
no: Dato

en: Reset
no: Nullstill

en: none
no: ingen

en: edit
no: rediger

en: Save
no: Lagre

en: Help
no: Hjelp

en: Summary
no: Sammendrag

en: Section
no: Seksjon

en: Node type
no: Innholdstype

en: 1 hour
no: 1 time

en: Statistics
no: Statistikk

en: Unknown
no: Ukjent

en: Options
no: Valg

en: Activated
no: Aktivert

en: Answer
no: Svar

en: All
no: Alle

en: Never
no: Aldri

en: Custom
no: Tilpasset

en: Comment
no: Kommentar

en: Filter
no: Filtrer

en: Warning
no: Advarsel

en: Disclaimer
no: Ansvarsfraskrivelse

en: 1 day
no: Én dag

en: Desc
no: Synkende

en: Other
no: Annet

en: Anonymous
no: Anonym

en: fields
no: felter

en: Sort by
no: Sortér etter

en: Default language
no: Standardspråk

en: Gender
no: Kjønn

en: Token
no: Symbol

en: ‹ previous
no: ‹ forrige

en: next ›
no: neste ›

en: Successful
no: Vellykket

en: Notice
no: Merknad

en: Not available
no: Ikke tilgjengelig

en: Completed
no: Fullført

en: width
no: bredde

en: height
no: høyde

en: !name field is required.
no: Feltet <em>!name</em> er obligatorisk.

en: Questions
no: Spørsmål

en: Apply
no: Bruk

en: Form
no: Skjema

en: @count hours
no: @count time

en: Available
no: Tilgjengelig

en: « first
no: « første

en: last »
no: siste »

en: empty
no: tom

en: Offset
no: Forskyving

en: and
no: og

en: Synchronize
no: Synkroniser

en: Nid
no: NID

en: Answers
no: Svar

en: translate
no: oversett

en: IP address
no: IP-adresse

en: File upload
no: Last opp filer

en: @type %title has been created.
no: @type %title ble opprettet.

en: @type %title has been updated.
no: @type %title ble oppdatert.

en: Yes/No
no: Ja/nei

en: Matching
no: Finn maken

en: Items per page
no: Elementer per side

en: - All -
no: - Alle -

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
no: Databasetypen som dine data for @drupal lagres i.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
no: Innholdstypens maskinlesbare navn. Navnet brukes til å bygge URLen for innholdstypen på siden <em>opprett innhold</em>. Navnet må bare inneholde små bokstaver, tall og understrek. Understreker blir gjort om til  bindestreker når URLen bygges. Navnet skal være unikt.

en: The machine-readable name %type is already taken.
no: Det maskinlesbare navnet %type er i bruk fra før.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
no: Ugyldig maskinlesbart navn. Velg et annet navn enn %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
no: Kopi av versjonen fra %date.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
no: Fila %file er ikke beskyttet mot endringer, og utgjør en sikkerhetsrisiko. Du bør skrivebeskytte fila for å forhindre at uvedkommende kan skrive til den.

en: Database is encoded in UTF-8
no: Databasens tegnsett er UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
no: Drupal kunne avgjøre databasens tegnsett. Databasetegnsett satt til UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
no: PostgreSQL er klar for oppstart.

en: Test result
no: Testresultat

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
no: I din %settings_file fil har du satt opp @drupal til å bruke en %driver-tjener, men din PHP-installasjon støtter for øyeblikket ikke denne databasetypen.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
no: Drupal kunne ikke settes opp på riktig måte med den eksisterende databasen. Se igjennom eventuelle feilmeldinger.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
no: Ugyldig maskinlesbart navn. Skriv inn et annet navn enn %invalid.

en: Editing
no: Redigerer

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
no: Ditt PHP-oppsett støtter bare en databasetype så denne er forhåndsvalgt.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
no: Din versjon av PHP har kjente problemer med PostgreSQL. Du må oppgradere PHP til 5.2.11, 5.3.1 eller større.

en: %type_name: Create new content
no: %type_name: Opprett nytt innhold

en: %type_name: Edit own content
no: %type_name: Rediger eget innhold

en: %type_name: Edit any content
no: %type_name: Rediger alt innhold

en: %type_name: Delete own content
no: %type_name: Slett eget innhold

en: %type_name: Delete any content
no: %type_name: Slett alt innhold

en: @driver_name settings
no: Innstillinger for @driver_name

en: Database file
no: Databasefil

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
no: %setting-innstillingen er satt til «%current_value», men må være «%needed_value». Endre dette ved å kjøre følgende spørring: !query

en: Asc
no: Stigende

en: Last page
no: Siste side
