LimeSurvey Sync (7.x-1.8) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Activated
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: An error occurred
kn: ಒಂದು ದೋಷ ಎದುರಾಗಿದೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: Synchronization
kn: ಮೇಳೈಕೆ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Synchronize
kn: ಮೇಳೈಸು

en: Array
kn: ವ್ಯೂಹ(Array)

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
kn: ನಿಮ್ಮ @drupal ಸಂಗ್ರಹ ಕೂರುವ ಡೇಟಾಬೇಸ್ ವಿಧ
