LimeSurvey Sync (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (96 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: enable
sv: aktivera

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: none
sv: ingen

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Section
sv: Sektion

en: Node type
sv: Typ av nod

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: Statistics
sv: Statistik

en: Unknown
sv: Okänd

en: Options
sv: Alternativ

en: Node
sv: Nod

en: Answer
sv: Svar

en: All
sv: Alla

en: Never
sv: Aldrig

en: Comment
sv: Kommentar

en: Filter
sv: Filtrera

en: Warning
sv: Varning

en: Disclaimer
sv: Ansvarsfriskrivning

en: 1 day
sv: 1 dag

en: download
sv: ladda ned

en: Desc
sv: Fallande

en: Start date
sv: Startdatum

en: Other
sv: Övriga

en: Anonymous
sv: Gäst

en: fields
sv: fält

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Extras
sv: Extrafunktioner

en: Successful
sv: Lyckades

en: Notice
sv: Notering

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Completed
sv: Slutförd

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: Questions
sv: Frågor

en: Apply
sv: Applicera

en: Form
sv: Formulär

en: Available
sv: Tillgänglig

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: empty
sv: tom

en: Offset
sv: Kompensera

en: and
sv: och

en: Synchronize
sv: Synkronisera

en: Answers
sv: Svar

en: Now processing %node
sv: Bearbetar nu %node

en: translate
sv: översätt

en: IP address
sv: IP-adress

en: Increase
sv: Öka

en: Decrease
sv: Minska

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: @type %title has been created.
sv: %title (@type) har skapats.

en: @type %title has been updated.
sv: %title (@type) har uppdaterats.

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: Yes/No
sv: Ja/Nej

en: Node revision
sv: Nodversion

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
sv: Det maskinläsbara namnet på denna innehållstyp. Denna text kommer att användas för att bygga upp URL:en till sidan <em>skapa innehåll</em> för denna innehållstyp. Namnet får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck. Understreck konverteras till bindestreck när URL:en till sidan <em>skapa innehåll</em> byggs. Namnet måste vara unikt.

en: The machine-readable name %type is already taken.
sv: Det maskinläsbara namnet %type används redan.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Var vänlig ange ett annat namn än %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Test result
sv: Testresultat

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Editing
sv: Redigerar

en: Filter results
sv: Filtrera resultat

en: %type_name: Create new content
sv: %type_name: Skapa nytt innehåll

en: %type_name: Edit own content
sv: %type_name: Redigera eget innehåll

en: %type_name: Edit any content
sv: %type_name: Redigera innehåll

en: %type_name: Delete own content
sv: %type_name: Radera eget innehåll

en: %type_name: Delete any content
sv: %type_name: Radera innehåll

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: @count hour | @count hours
sv[0]: @count timme
sv[1]: @count timmar

en: Last page
sv: Sista sidan

en: px or %
sv: px eller %
