LimeSurvey Sync (7.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (86 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Group
el: Ομάδα

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Explanation or submission guidelines
el: Εξήγηση ή οδηγίες υποβολής

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: edit
el: επεξεργασία

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: Question
el: Ερώτηση

en: All
el: Όλες

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Other
el: Άλλο

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Full
el: Πλήρες

en: Gender
el: Γένος

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Empty
el: Κενό

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: width
el: πλάτος

en: height
el: ύψος

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: empty
el: κενό

en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: translate
el: μετάφραση

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: Array
el: Πίνακας

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
el: Ο τύπος της βάσης δεδομένων στην οποία θα αποθηκεύονται τα @drupal δεδομένα σας.

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
el: Η δημοσίευση τύπου @type με τίτλο %title επανήλθε στην αναθεώρηση από %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
el: Η αναθεώρηση από %revision-date του τύπου @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
el: Το αρχείο %file δεν είναι προστατευμένο από αλλαγές και αποτελεί κενό ασφάλειας. Πρέπει να αλλάξετε τις άδειες του αρχείου ώστε να είναι μη εγγράψιμο.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: Database is encoded in UTF-8
el: Η βάση δεδομένων έχει κωδικοποίηση UTF-8.

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
el: To Drupal δε μπόρεσε να προσδιορίσει εάν η κωδικοποίηση της βάσης δεδομένων είναι UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
el: Η PostgreSQL αρχικοποιήθηκε.

en: Test result
el: Αποτέλεσμα δοκιμής

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
el: Στο αρχείο ρυθμίσεων %settings_file έχετε επιλέξει το @drupal να χρησιμοποιήσει διακομιστή %driver, ωστόσο η τρέχουσα εγκατάσταση της PHP δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο βάσης δεδομένων.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
el: To Drupal δεν μπορούσε να ρυθμιστεί σωστά με την υπάρχουσα βάση δεδομένων. Αναθεωρήστε τυχόν σφάλματα.

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
el: Η διαμόρφωση της PHP υποστηρίζει μόνο ένα τύπο βάσεων δεδομένων, έτσι έχει επιλεγεί αυτόματα.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
el: Η έκδοση PHP που χρησιμοποιείτε είναι γνωστό ότι έχει προβλήματα με την PostgreSQL. Πρέπει να αναβαθμίσετε την PHP στην έκδοση 5.2.11, 5.3.1 ή μεγαλύτερη.

en: Failure
el: Αποτυχία

en: @driver_name settings
el: Ρυθμίσεις @driver_name

en: Database file
el: Αρχείο βάσης δεδομένων

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
el: Η ρύθμιση %setting έχει αυτή τη στιγμή τιμή '%current_value', αλλά πρέπει να έχει τιμή '%needed_value'. Αλλάξτε την τιμή εκτελώντας το ερώτημα: !query
