LimeSurvey Sync (7.x-3.0-beta1) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Up to date
bn: আপ-টু-ডেট

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Table
bn: টেবিল

en: Leave blank for %anonymous.
bn: %anonymous হলে খালি রাখুন

en: IP address
bn: IP ঠিকানা

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
bn: যে ধরণের ডাটাবেজে আপনার @drupal তথ্য সংরক্ষিত হবে।

en: Database is encoded in UTF-8
bn: ডাটাবেজটি UTF-8 এ এনকোড করা

en: PostgreSQL has initialized itself.
bn: PostgreSQL নিজে প্রস্তুত হয়েছে।
