LimeSurvey Sync (7.x-3.0-beta1) - en to nn translation catalogue (41 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Group
nn: Gruppe

en: Closed
nn: Stengt

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Settings
nn: Innstillingar

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: User
nn: Brukar

en: Answer
nn: Svar

en: All
nn: Alle

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Comment
nn: Kommentar

en: Table
nn: Tabell

en: Other
nn: Andre

en: Anonymous
nn: Anonym

en: You have to specify a valid date.
nn: Du må spesifisere ein gyldig dato.

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Empty
nn: Tom

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: current revision
nn: denne utgåva

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
nn: Databasetypen som skal nyttast for @drupal-installasjonen din.

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
nn: I din %settings_file-fil har du sett opp @drupal til å bruke ein %driver-tenar, men PHP-installasjonen støttar ikkje denne databasetypen.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
nn: Ditt oppsett av PHP støttar bare ein type database. Denne er førehandsvald.

en: @driver_name settings
nn: @driver_name innstillingar
