LimeSurvey Sync (7.x-3.0) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Reset to defaults
ast: Valores predefiníos

en: delete
ast: desaniciar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Group
ast: Grupu

en: Closed
ast: Zarráu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Settings
ast: Preferencies

en: edit
ast: editar

en: Field
ast: Campu

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Open
ast: Abrir

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Question
ast: Entruga

en: All
ast: Too

en: Up to date
ast: Anováu

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Table
ast: Tabla

en: Other
ast: Otru

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Revert
ast: Desfacer

en: Empty
ast: Ermu

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: revert
ast: desfacer

en: Revision
ast: Revisión

en: current revision
ast: revisión d'anguaño

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ast: El tipo de base datos onde los tos datos de @drupal van guardase.

en: Database is encoded in UTF-8
ast: La base datos ta codificada en UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ast: Reanizióse PostgreSQL
