LimeSurvey Sync (7.x-3.1) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Response
fi: Vastaus

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Open
fi: Avoin

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User
fi: Käyttäjä

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Up to date
fi: Ajantasainen

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Warning
fi: Varoitus

en: Id
fi: Tunniste

en: Table
fi: Taulukko

en: Other
fi: Muu

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: You have to specify a valid date.
fi: Sinun on annettava kelvollinen päiväys.

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Token
fi: Muuttuja

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Successful
fi: Onnistunut

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Not available
fi: Ei tarjolla

en: or
fi: tai

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: revert
fi: palauta

en: Revision
fi: Versio

en: current revision
fi: Nykyinen versio

en: Completed
fi: Valmis

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Form
fi: Kaavake

en: Participants
fi: Vastaanottajat

en: Available
fi: Saatavilla

en: empty
fi: tyhjä

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: @type: added %title.
fi: @type: lisättiin %title.

en: IP address
fi: IP osoite

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Array
fi: Jono

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
fi: Tietokannan tyyppi, johon @drupal-tiedot tallennetaan.

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
fi: @type %title on palautettu versioon, jonka päiväys on %revision-date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fi: Kirjoituksesta %title poistettiin versio, jonka tyyppi oli @type ja päiväys  %revision-date.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
fi: Tiedostoa %file ei ole suojattu muutoksilta, mikä aiheuttaa tietoturvaongelman. Kirjoitusoikeudet tiedostoon on poistettava.

en: Database is encoded in UTF-8
fi: Tietokannan koodaus on UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
fi: Drupal ei pystynyt määrittelemään tietokannan koodausta joten arvoksi asetettiin UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
fi: PostgreSQL tunnistautui.

en: Test result
fi: Testin tulos

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
fi: %settings_file-tiedostossa olet määrittänyt, että @drupal käyttää %driver-palvelinta, mutta PHP-asennuksesi ei tue tätä tietokantatyyppiä.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
fi: Drupalin tietokantataulujen asennus nykyiseen tietokantaan epäonnistui. Tarkasta virheraportti.

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
fi: Määrittelee entiteetin jolle ehto tarkistetaan.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
fi: PHP-asennuksesi tukee vain yhtä tietokantatyyppiä, joten se on valittu automaattisesti.

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
fi: Käyttämässäsi PHP versiossa on yhteensopivuusongelmia PostgreSQL:n kanssa. Sinun on päivitettävä PHP-asennuksesi versioihin 5.2.11, 5.3.1 tai uudempi.

en: Failure
fi: Epäonnistuminen

en: @driver_name settings
fi: @driver_name asetukset

en: Database file
fi: Tietokantatiedosto

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
fi: Asetus %setting on nykyisellään %current_value mutta sen tulee olla '%needed_value'. Muuta arvo ajamalla seuraava kysely: !query

en: Date submitted
fi: Syöttöpäivämäärä

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Admin info
fi: Ylläpitotietoa
