LimeSurvey Sync (7.x-3.1) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Closed
ro: Închis

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Open
ro: Deschideți

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: All
ro: Toate

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Warning
ro: Avertizare

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Anonymous
ro: Anonim

en: You have to specify a valid date.
ro: Trebuie să specificaţi o dată validă.

en: Full
ro: Complet

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsați liber pentru %anonymous.

en: Token
ro: Simbol

en: Expired
ro: Expirat

en: Successful
ro: A avut succes

en: Revert
ro: Revenire

en: Empty
ro: Gol

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: or
ro: sau

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Completed
ro: Finalizată

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Form
ro: Formular

en: Participants
ro: Participanţi

en: Available
ro: Disponibil

en: empty
ro: gol

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Array
ro: Șir

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ro: Tipul de bază de date utilizat de @drupal pentru a stoca datele.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a fost readus la o versiune mai veche din data de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ștearsă.

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ro: Fișierul %file nu este protejat la modificări ceea ce reprezintă un risc de securitate. Trebuie să modificați permisiunile fișierului pentru a preveni scrierea lui.

en: Database is encoded in UTF-8
ro: Baza de date este encodată în UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
ro: Drupal nu a putut determina dacă encodarea bazei de date a fost setată ca UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
ro: PostgreSQL s-a inițializat singur.

en: Test result
ro: Rezultatul testului

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ro: În fișierul %settings_file ați configurat @drupal să folosească un server %driver, cu toate acestea versiunea PHP instalată nu are suport momentan pentru acest tip de bază de date.

en: Editing
ro: Editare

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ro: Configuraţia dumneavoastră PHP suportă numai un singur tip de baze de date, care a şi fost selectat automat.

en: @driver_name settings
ro: Setări @driver_name

en: Database file
ro: Fișier bază de date

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Date started
ro: Data începerii

en: Admin info
ro: Informație pentru administrator
