LimeSurvey Sync (7.x-3.1) - en to ku translation catalogue (53 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Group
ku: گرووپ

en: Closed
ku: داخراوە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Field
ku: خانە

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Open
ku: کراوە

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Question
ku: پرسیار

en: All
ku: هەموو

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Up to date
ku: نوێترینە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Table
ku: خشتە

en: Other
ku: هیتر

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: You have to specify a valid date.
ku: پێویستە بەروارێکی درووست دیاری بکەیت.

en: Leave blank for %anonymous.
ku: ئەم خانەیە بە بەتاڵی لێگەڕێ بۆ بڵاوکردنەوە بە ناوی %anonymous.

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Revisions for %title
ku: پێداچوونەوەکانی %title

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: current revision
ku: پێداچوونەوەی ئێستا

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: Available
ku: هەیە

en: @type: updated %title.
ku: @type نوێکرایه‌وه‌%title.

en: @type: added %title.
ku: @type: زیادکرا%title.

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ku: جۆری بنکەی دراوە کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵدەگیرێت.

en: Copy of the revision from %date.
ku: وێنەیەکی پێداچوونەوەکەی %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ku: @type %title گەڕاندرایەوە بۆ پێداچوونەوەکەی %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ku: پێداچوونەوەکی %revision-date @type %title سڕایەوە.

en: Test result
ku: ئەنجامی تاقیکردنەوە

en: @driver_name settings
ku: ڕێکخستنەکانی @driver_name

en: Database file
ku: پەڕگەی بنکەی دراوە
