Lingotek Translation (7.x-1.61) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Project
pt: Projeto

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Fields
pt: Campos

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Key
pt: Chave

en: Stop
pt: Parar

en: Arabic
pt: Arábico

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Community
pt: Comunidade

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Information
pt: Informações

en: Dutch
pt: Holandês

en: German
pt: Alemão

en: Portuguese
pt: Português

en: Russian
pt: Russo

en: Data
pt: Dados

en: Never cache
pt: Nunca armazenar cache

en: progress
pt: progresso

en: Enable to override this field's links.
pt: Ative esta opção para sobrescrever os links deste campo.
