Lingotek Translation (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Project
ru: Проект

en: None
ru: Нет

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Update
ru: Обновить

en: Continue
ru: Продолжить

en: Always
ru: Всегда

en: Never
ru: Никогда

en: Fields
ru: Поля

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Key
ru: Ключ

en: Stop
ru: Остановить

en: Arabic
ru: Арабский

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Japanese
ru: Японский

en: Korean
ru: Корейский

en: Community
ru: Сообщество

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Dutch
ru: Голландский

en: German
ru: Немецкий

en: Portuguese
ru: Португальский

en: Russian
ru: Русский

en: Data
ru: Данные

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Never cache
ru: Не кэшировать

en: progress
ru: прогресс

en: Hide page title
ru: Скрыть заголовок страницы

en: Enable to override this field's links.
ru: Включите для переопределения ссылок этого поля.

en: replace
ru: заменить

en: Replace %field with a field instance.
ru: Заменить %field на поле.

en: If this is enabled the %field legacy field will be replaced with a regular field and will disappear from the <em>Manage fields</em> page. It will get back if the replacing field instance is deleted.
ru: Если включено, то %field, оставленное для совместимости, будет заменено на обычное поле и исчезнет со страницы <em>Управление полями</em>. Оно вернется, если замещающее его поле будет удалено.

en: %field replaced with a field instance.
ru: %field замещено полем.

en: Field replacement removed.
ru: Замещение полем удалено.

en: A field replacing node title.
ru: Поле, замещающее заголовок материала.

en: A field replacing taxonomy term name.
ru: Поле, заменяющее название термина.

en: A field replacing taxonomy term description.
ru: Поле, заменяющее описание термина.

en: A field replacing comment subject.
ru: Поле, заменяющее тему комментария.

en: Replacing field values for %field
ru: Заполнение поля значениями %field

en: Replace fields
ru: Заменить поля

en: Replaces entity legacy fields with regular fields.
ru: Заменяет устаревшие, но использующиеся поля сущности, на обычные поля.

en: OAuth Key
ru: Ключ OAuth

en: Title settings
ru: Настройки заголовка

en: Settings for the Title module.
ru: Настройка модуля заголовков нод
