Lingotek Translation (7.x-2.1) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Development
uk: Розробка

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Project
uk: Проект

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Update
uk: Оновити

en: Continue
uk: Продовжити

en: Always
uk: Завжди

en: Never
uk: Ніколи

en: Fields
uk: Поля

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Key
uk: Ключ

en: Stop
uk: Зупинити

en: Arabic
uk: Арабська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Japanese
uk: Японська

en: Korean
uk: Корейська

en: Community
uk: Спільнота

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Developer Tools
uk: Інструменти розробника

en: Dutch
uk: Голландська

en: German
uk: Німецька

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Data
uk: Дані

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Connection Settings
uk: Параметри з’єднання

en: Never cache
uk: Ніколи не кешувати

en: Chinese (Simplified)
uk: Китайською (спрощеною)

en: progress
uk: поступ

en: Hide page title
uk: Приховати заголовок сторінки

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.

en: Phase
uk: Фаза

en: replace
uk: замінити

en: Replace %field with a field instance.
uk: Замінити %field екземпляром поля.

en: If this is enabled the %field legacy field will be replaced with a regular field and will disappear from the <em>Manage fields</em> page. It will get back if the replacing field instance is deleted.
uk: Якщо увімкнено, то поле %field, залишене для сумісності, буде замінено на звичайне поле і зникне зі сторінки <em>Керувати полями</em>. Воно повернеться, якщо екземпляр поля, що його заміщує буде видалений.

en: %field replaced with a field instance.
uk: %field замінено екземпляром поля.

en: Field replacement removed.
uk: Заміна поля вилучена.

en: A field replacing node title.
uk: Поле, що замінює заголовок матеріалу.

en: A field replacing taxonomy term name.
uk: Поле, що замінює назву терміна таксономії.

en: A field replacing taxonomy term description.
uk: Поле, що замінює опис терміна таксономії.

en: A field replacing comment subject.
uk: Поле, що замінює тему коментаря.

en: Replacing field values for %field
uk: Заміна значень для поля %field

en: Replace fields
uk: Замінити поля

en: Replaces entity legacy fields with regular fields.
uk: Заміна сумісних з сутністю полів на звичайні поля.

en: OAuth Key
uk: Ключ OAuth

en: Updating...
uk: Триває оновлення...

en: Title settings
uk: Налаштування заголовку

en: Settings for the Title module.
uk: Налаштування для модуля Заголовок.
