Lingotek Translation (7.x-3.03) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Sync
nl: Synchroniseren

en: Upload
nl: Uploaden

en: Always
nl: Altijd

en: Never
nl: Nooit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Key
nl: Sleutel

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Community
nl: Gebruikersgroep

en: Environment
nl: Omgeving

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Translation
nl: Vertaling

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Dutch
nl: Nederlands

en: German
nl: Duits

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Russian
nl: Russisch

en: Data
nl: Gegevens

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Translate
nl: Vertalen

en: Source language
nl: Brontaal

en: Never cache
nl: Nooit cachen

en: Connection
nl: Verbinding
