Lingotek Translation (7.x-4.04) - en to ku translation catalogue (59 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Submit
ku: بنێرە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Project
ku: پرۆژە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: Test
ku: تاقیکردنەوە

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Upload
ku: بارکردن

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: N/A
ku: نییە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Key
ku: کلیل

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: Workflow
ku: ڕێڕەوی کار

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Account
ku: هەژمار

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: No content available.
ku: هیچ ناوەڕۆکێک نییە.

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Progress
ku: بەرەو پێشوەچوون

en: Recent log messages
ku: پەیامە نوێیەکانی تۆمار

en: Download translations
ku: وەرگێڕانەکان داگرە
