Lingotek Translation (7.x-4.07) - en to cy translation catalogue (58 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Never
cy: Byth

en: Custom
cy: Addasu

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Fields
cy: Meysydd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Profile
cy: Proffil

en: Key
cy: Allwedd

en: Arabic
cy: Arabaidd

en: English
cy: Saesneg

en: French
cy: Ffrangeg

en: Italian
cy: Eidaleg

en: Spanish
cy: Sbaeneg

en: Japanese
cy: Siapaneg

en: Korean
cy: Corëeg

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: views
cy: golygfeydd

en: Production
cy: Cynhyrchiad

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Blocks
cy: Blociau

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Dutch
cy: Iseldireg

en: German
cy: Almaeneg

en: Russian
cy: Rwseg

en: Account
cy: Cyfrif

en: and
cy: ac

en: Translate
cy: Cyfieithu
