Lingotek Translation (7.x-4.10) - en to ar translation catalogue (77 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Logging
ar: تسجيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Test
ar: الاختبار

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Views
ar: الرؤى

en: Manage
ar: تسيير

en: Refresh
ar: تحديث

en: Status:
ar: الحالة:

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Upload
ar: رفع

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Never
ar: أبدا

en: Custom
ar: مخصص

en: Published
ar: منشور

en: Fields
ar: الحقول

en: N/A
ar: غير موجود

en: Advanced
ar: متقدم

en: State
ar: الحالة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Key
ar: المفتاح

en: Arabic
ar: عربية

en: English
ar: إنجليزية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: Spanish
ar: أسبانية

en: Japanese
ar: يابانية

en: Korean
ar: كورية

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: New
ar: جديد

en: Multilingual
ar: متعدد اللغات

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Translation
ar: الترجمة

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Menus
ar: القوائم

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Dutch
ar: هولندية

en: German
ar: ألمانية

en: Russian
ar: روسية

en: Account
ar: الحساب

en: Data
ar: المعطيات

en: Finish
ar: إنهاء

en: and
ar: و

en: Translate
ar: ترجمة

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
ar[0]: تم تحديث @count مشروعا: @projects.
ar[1]: تم تحديث مشروع واحد: @projects.
ar[2]: تم تحديث مشروعين: @projects.
ar[3]: تم تحديث @count مشاريع: @projects.
ar[4]: تم تحديث @count مشروعا: @projects.
ar[5]: تم تحديث @count مشروعا: @projects.

en: blocks
ar: صناديق
