Lingotek Translation (7.x-4.11) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Actions
mr: कृती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Settings
mr: संरचना

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Views
mr: याद्या

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Upload
mr: अपलोड

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: State
mr: राज्य

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Arabic
mr: आरेबिक

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Italian
mr: इटॅलियन

en: Spanish
mr: स्पॅनिश

en: Japanese
mr: जॅपनीज

en: Korean
mr: कोरियन

en: @time ago
mr: @time पुर्वी

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Menus
mr: मेनूज

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Dutch
mr: डच

en: German
mr: जर्मन

en: Russian
mr: रशियन

en: Account
mr: खाते
