Ray Enterprise Translation (7.x-5.00) - en to pt translation catalogue (92 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Actions
pt: Ações

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Logging
pt: Autenticando

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Project
pt: Projeto

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Upload
pt: Carregar

en: content types
pt: tipos de conteúdo

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Fields
pt: Campos

en: N/A
pt: N/D

en: Advanced
pt: Avançado

en: Inactive
pt: Inativo

en: Cleanup
pt: Limpeza

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Profile
pt: Perfil

en: Key
pt: Chave

en: Arabic
pt: Arábico

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Community
pt: Comunidade

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Entity
pt: Entidade

en: No results found.
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Production
pt: Produção

en: New
pt: Novo

en: Translations
pt: Traduções

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Translation
pt: Tradução

en: Blocks
pt: Blocos

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Add new profile
pt: Adicionar novo perfil

en: Dutch
pt: Holandês

en: German
pt: Alemão

en: Portuguese
pt: Português

en: Russian
pt: Russo

en: Account
pt: Conta

en: Data
pt: Dados

en: Finish
pt: Finalizar

en: and
pt: e

en: Translate
pt: Traduzir

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Dashboard
pt: Painel

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Source language
pt: Idioma de origem

en: Never cache
pt: Nunca armazenar cache

en: Progress
pt: Progresso

en: progress
pt: progresso

en: within
pt: em

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro

en: The entity type to check for.
pt: O tipo da entidade a ser verificada.

en: %language translation strings added: !add, updated: !update, deleted: !delete.
pt: Strings de traduções para %language adicionadas: !add, atualizadas: !update, excluídas: !delete.

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
pt[0]: Um projeto atualizado: @projects.
pt[1]: @count projetos atualizados: @projects.

en: blocks
pt: blocos

en: Language detection and selection
pt: Detecção e seleção de idioma

en: Configuration Translation
pt: Configurar tradução
