Lingotek Translation (7.x-5.05) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Value
is: Virði

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Email address
is: Teldupostbústaður

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Download
is: Tak niður

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Password
is: Loyniorð

en: Settings
is: Setingar

en: Save
is: Goym

en: Unknown
is: Ókent

en: Upload
is: Uppsending

en: content types
is: innihaldssløg

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Never
is: Ongantíð

en: Custom
is: Sergjørt

en: Published
is: Útgivið

en: Profile
is: Vangamynd

en: Key
is: Lykil

en: @time ago
is: @time síðani

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Blocks
is: Blokkar

en: Menus
is: Valmyndir

en: Publish
is: Gev út

en: Unpublish
is: Tak aftur

en: Account
is: Kontusetingar

en: and
is: og

en: Translate
is: Týð
