Ray Enterprise Translation (7.x-7.15) - en to sv translation catalogue (100 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Logging
sv: Loggning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Project
sv: Projekt

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Password
sv: Lösenord

en: Settings
sv: Inställningar

en: (none)
sv: (inget)

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: week
sv: vecka

en: Views
sv: Vyer

en: Manage
sv: Hantera

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Menu
sv: Meny

en: Unknown
sv: Okänd

en: Upload
sv: Ladda upp

en: content types
sv: innehållstyper

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Module
sv: Modul

en: Never
sv: Aldrig

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Fields
sv: Fält

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Advanced
sv: Utökad

en: Current
sv: Nuvarande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Profile
sv: Profil

en: second
sv: andra

en: seconds
sv: sekunder

en: minute
sv: minut

en: Key
sv: Nyckel

en: ago
sv: sedan

en: Source
sv: Källa

en: @time ago
sv: @time sedan

en: day
sv: dag

en: month
sv: månad

en: year
sv: år

en: hour
sv: timme

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Entity
sv: Objekt

en: Workflow Name
sv: Namn på arbetsflöde

en: Production
sv: Produktion

en: nid
sv: NID

en: New
sv: Ny

en: Translations
sv: Översättningar

en: Multilingual
sv: Flerspråkighet

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Translation
sv: Översättning

en: Blocks
sv: Block

en: Menus
sv: Menyer

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Usage
sv: Användning

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Context
sv: Sammanhang

en: Close window
sv: Stäng fönster

en: Account
sv: Konto

en: Finish
sv: Slutför

en: Translate
sv: Översätt

en: Profile Name
sv: Profilnamn

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Config
sv: Konfiguration

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: Never cache
sv: Lagra aldrig i cache

en: Go to
sv: Gå till

en: All text groups
sv: Alla textgrupper

en: Built-in interface
sv: Inbyggt gränssnitt

en: Progress
sv: Framsteg

en: profiles
sv: profiler

en: Delete selected content
sv: Radera valt innehåll

en: Secret
sv: Hemlighet

en: Actions...
sv: Åtgärder...

en: Language detection and selection
sv: Språkdetektering och språkval

en: Configuration Translation
sv: Översättning av konfiguration
