Lingotek Translation (7.x-7.15) - en to th translation catalogue (60 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: week
th: สัปดาห์

en: Views
th: ดู

en: Manage
th: จัดการ

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Upload
th: อัพโหลด

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Key
th: คีย์

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Multilingual
th: หลายภาษา

en: Blocks
th: บล็อค

en: Menus
th: เมนู

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Context
th: บริบท

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Data
th: ข้อมูล

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: All text groups
th: กลุ่มภาษาทั้งหมด

en: Last Modified
th: แก้ไขครั้งล่าสุด

en: Delete selected content
th: ลบเนื้อหาที่เลือก

en: Language detection and selection
th: การตรวจสอบและการเลือกภาษา

en: Clear Filters
th: ล้างค่า
