Ray Enterprise Translation (7.x-7.18) - en to ru translation catalogue (113 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Logging
ru: Журналирование

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Project
ru: Проект

en: Download
ru: Скачать

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: (none)
ru: (нет)

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: week
ru: неделя

en: Views
ru: Представление

en: Manage
ru: Управление

en: Refresh
ru: Обновить

en: Menu
ru: Меню

en: Status:
ru: Состояние:

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Upload
ru: Закачать

en: content types
ru: типы материалов

en: Error
ru: Ошибка

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Module
ru: Модуль

en: Never
ru: Никогда

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Fields
ru: Поля

en: N/A
ru: Н/Д

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Current
ru: Текущий

en: Inactive
ru: Неактивно

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Profile
ru: Профиль

en: second
ru: второе

en: seconds
ru: секунд

en: minute
ru: минута

en: Key
ru: Ключ

en: ago
ru: тому назад

en: Source
ru: Источник

en: Community
ru: Сообщество

en: @time ago
ru: @time назад

en: day
ru: день

en: month
ru: месяц

en: year
ru: год

en: hour
ru: час

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Entity
ru: Сущность

en: Workflow Name
ru: Название документооборота

en: Reset to Defaults
ru: Очистить

en: Change Workflow
ru: Изменить Документооборот

en: New
ru: Новое

en: Translations
ru: Переводы

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Content Type
ru: Тип материала

en: Webforms
ru: Веб-формы

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Translation
ru: Перевод

en: Blocks
ru: Блоки

en: Menus
ru: Меню

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Usage
ru: Использование

en: Miscellaneous
ru: Разное

en: Context
ru: Контекст

en: Close window
ru: Закрыть окно

en: Account
ru: Учётная запись

en: Data
ru: Данные

en: Finish
ru: Готово

en: Translate
ru: Переводы

en: Profile Name
ru: Название профиля

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Config
ru: Конфигурация

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Never cache
ru: Не кэшировать

en: Go to
ru: Перейти

en: All text groups
ru: Все текстовые группы

en: Built-in interface
ru: Встроенный интерфейс

en: profiles
ru: профили

en: Field Types
ru: Типы поля

en: Delete selected content
ru: Удалить выбранные материалы

en: Secret
ru: Секрет

en: progress
ru: прогресс

en: Connected
ru: Подключено

en: Actions...
ru: Действия...

en: Last Downloaded
ru: Последнее скачивание

en: OAuth Key
ru: Ключ OAuth

en: In Sync
ru: Синхронизированно

en: Language detection and selection
ru: Выбор и определение языка

en: Configuration Translation
ru: Перевод конфигурации

en: Profile update complete
ru: Обновление профиля завершено
